Nie nadarmo sa hovorí, že leto sa nás samo opýta, čo sme robili v zime. Kto nechce mať teda stres z vyzliekania sa do plaviek,  najlepšie urobí, keď na svojej postave zapracuje aspoň niekoľko mesiac pred nástupom horúcich dní.

Ďalšia vec, ktorá naše letné vyžitie na kúpalisku či pri moru spríjemní, je ovládať, aký typ plaviek sa najlepšie hodí k našej postave.

Plavky v závislosti od veľkosti pŕs

Veľkosť pŕs je snáď najrozhodujúcejším faktorom, ktorý by mal ovplyvniť výber plaviek. Aj tie najmenšie prsia sa v správne zvolenom strihu krásne vyzdvihnú a veľké zasa získajú potrebnú oporu. Malým dodá objem vystuženie a viazanie okolo krku. Opticky zväčšujú aj strapce a volániky.

Veľké prsia, na ktoré nechcete na pláži prehnane upozorňovať, si vyžadujú kvalitný strih a pevnejší materiál plaviek. Nutnosťou sú i pevné, o čosi hrubšie ramienka. A nezabúdajte ani na trefne zvolenú farbu bikín, tá tiež robí svoje.

Aké plavky sa hodia k väčšiemu zadočku?

Čo na tom, že sa trápite so širšími bokmi a objemnejším zadočkom? Stavte na osvedčené vykrojené nohavičky v správnej veľkosti a máte po starostiach. Žiadne šortky ani tangá sa v takomto prípade neodporúčajú, problematické partie by len zdôraznili. Kto chce skúsiť niečo nevšednejšie, môže si dať aj plavkovú sukničku bez zbytočných volánov a ozdôb. Trefou do čierneho je jednoduchý strih a tmavší farebný odtieň bez vzorov.

Plavky na problematické brušné partie

A čo s bruškom, ktoré nie je ani pred letom v top forme? Našťastie, móda praje aj nedokonalým postavám, a tak kto sa nebráni celým plavkám, hurá do nich. Práve to je totiž skvelá voľba na zakrytie trasľavého bruška. Dovolené sú i dvojdielne plavky, ale zvoľte radšej model s predĺženým vrchom, tzv. tankiny, kde je podprsenka nahradená tielkom, ktoré rafinovane zakryje všetko, čo zakryť potrebujete.