Chystáte sa nakupovať výbavičku pre najmenších? Potom zrejme zvažujete, aké kritériá má spĺňať detská autosedačka, aby sa v nej vaše dieťatko cítilo bezpečne a komfortne. Takisto musíte zistiť, aké parametre má mať detská postieľka, aby naplnila potreby a preferencie vášho dieťaťa.

V detskej výbave nesmú chýbať ani detské kočíky, ktoré uľahčujú každodenné fungovanie s deťmi. Bábätká v nich prespia dlhé hodiny počas prechádzok na čerstvom vzduchu. Starším deťom ponúkajú oddych, keď ich bolia nôžky z dlhého šantenia. Väčšinou disponujú aj odkladacím priestorom pre nákupy.

Ak premýšľate nad tým, že uprednostníte praktické cestovné systémy s kočíkom a autosedačkou, máme pre vás niekoľko dôležitých informácií.

Detské kočíky s autosedačkou: Aké sú ich plusy?

Cestovné systémy kočíkov s autosedačkou sú výhodné v tom, že ich využijete dlhší čas, pretože sú multifunkčné. Spravidla ide o trojkombináciu detského kočíka, ktorého súčasťou je hlboká vanička, športový kočík a detská autosedačka, nazývaná aj vajíčko. Kvalitné verzie cestovných systémov s kočíkom a autosedačkou sú vhodné na prechádzky mestom i offroadové výlety. Disponujú odpruženým rámom kočíka, majú nízku hmotnosť a aj centrálnu brzdu.

Atraktívne je aj príslušenstvo k cestovnému systému. Slnečná clona chráni dieťaťa pred slnkom, ale aj vetrom či dažďom.  Reflexné clony zvyšujú bezpečnosť. Prínosom je aj jednoduché skladanie, pretože cestovné systémy s kočíkom a autosedačkou sa často prepravujú v aute. Za zmienku stojí aj to, že takýto systém šetrí priestor. Ak máte malý byt, tento typ detského kočíka oceníte. Súčasti kočíka, ktoré nepoužívate, jednoducho uskladníte v komore či pivnici.

Výhodou je aj to, že kombinované kočíky sú dostupné v rôznych značkách, štýloch a farbách, čiže si vyberie naozaj každý. Pri výbere dbajte však hlavne na to, aby spĺňali bezpečnostné parametre a disponovali príslušnými certifikátmi. Cena by nikdy nemala byť rozhodujúcim kritériom pri kúpe detského kočíka.