Viete o tom, že push-up podprsenka je tu už viac ako 70 rokov? S týmto nápadom prišiel paradoxne muž, a to letec a filmový producent Howard Huges, ktorý v roku 1943 chcel vylepšiť dekolt herečky Jane Russel. Podarilo sa mu to práve vďaka vynálezu push-upky, ktorú ženy dodnes milujú!

Z histórie push-up podprsenky

Ak ste videli film Letec s Leonardom DiCapriom v hlavnej úlohe, určite viete, kto je Howard Huges. Ak nie, mali by ste si ho pozrieť. Tento americký boháč bol vášnivým letcom, konštruktérom a vynálezcom. Aj keď svoju podprsenku vymyslel už v roku 1943 a vo filme „The Outlaw“ vďaka nej hlavná postava získala veľký úspech, push-up podprsenky sa na výslnie dostali v skutočnosti až koncom osemdesiatych a začiatkom deväťdesiatych rokov minulého storočia. Masovo ich rozšírila svetoznáma firma na výrobu značkového spodného prádla Wonderbra. Symbolom krásnych pŕs a hrdou nositeľkou značkových push-upiek, sa stala modelka Eva Herzigová. Aj vďaka nej sa do push-up podprseniek zamilovali ženy na celom svete. Dnes tento malý kúsok spodnej bielizne považujú mnohé dámy za najdôležitejšiu súčasť svojho šatníka. Push-up podprsenka totiž podľa mnohých prieskumov stabilne patrí do top päťky obľúbeného ženského oblečenia. Ako ju ale správne nosiť?

Zdravé nosenie push-up podprsenky

Neprajníci push-upiek tvrdia, že by mohli byť škodlivé pre zdravie pŕs. Nič také sa síce nepotvrdilo, no je pravda, že pri neustálom nosení by mohli vypchávky tlačiť na spodnú časť prsníkov. Preto pri nosení tohto typu podprsenky platia isté pravidlá:

  • Starostlivo vyberajte! Ako aj iný typ podprsenky, aj push-up musíte dobre vybrať. Základom je vhodná veľkosť. Dôkladne si teda pred kúpou podprsenky odmerajte obvod pŕs aj obvod hrudníka.
  • Podprsenky striedajte. Nie je vhodné nosiť neustále len push-up podprsenky. Takisto sa neodporúča mať tú istú podprsenku na sebe viac ako 12 hodín vkuse. Kúpte si teda viacero kúskov a tie striedajte.
  • Pozor na kvalitu vypchávok. Vypchávky vyberajte tak, aby vás nikde netlačili. Ak vám napríklad vadia gélové, kupujte push-upky s bavlnenou vypchávkou.
  • Prsia nestláčajte! Push-up podprsenka ich má jemne pridvihnúť a nie vytláčať! Ak podprsenka prsia vytláča, nie je dobrá.
  • Vyberajte podľa aktivity. Napríklad push-up podprsenka nie je určená na šport. Na takéto aktivity si kúpte športovú podprsenku.

Ak budete push-up podprsenky nosiť s rozumom, budete sa tešiť nielen z krásnych, ale aj zdravých pŕs.