Väčšina žien si svoj bežný deň nevie bez podprsenky ani predstaviť. Dodáva nám pohodlie i sebavedomie, spevňuje a všetko drží pekne na mieste.

Nájdu sa však aj dámy, mladé dievčatá i panie v rokoch, ktoré v podprsenke dokonca spia. Patríte medzi ne, alebo ste zásadne proti podprsenke na spanie?

Pohodlie na prvom mieste – aj vďaka dobrej podprsenke na spanie

Výber správnej podprsenky, či už ide o jej dennú, alebo nočnú verziu, je pre zdravie žien veľmi dôležitý. Obzvlášť podprsenka na spanie by mala prsiam poskytnúť pevnú a pohodlnú oporu bez toho, aby nás akokoľvek obmedzovala v spánku.

Zaručenou voľbou sú podprsenky bez výstuže a kostíc, s košíčkom správnej veľkosti a so silnejším obvodom. Samozrejmosťou by mali byť aj širšie ramienka z kvalitnej bavlny a zabudnite na akékoľvek ozdoby a gombíky.

Kedy spať v podprsenke?

Gravitácia sa dotýka aj ženských pŕs bez výnimky, preto je logické, že s pribúdajúcimi rokmi prsia klesajú a strácajú svoj pôvodný tvar. A to žiadnou podprsenkou, ani tou na spanie, nezvrátime, napriek tomu si mnohé ženy nevedia predstaviť noc bez nej.

Podprsenky na spanie vyhľadávajú najčastejšie ženy s väčšími prsníkmi, ktoré sa bez nich nevedia plnohodnotne vyspať.

Rovnako tak aj čerstvé mamičky spia v špeciálnej tehotenskej podprsenke, ktorá im zabezpečuje maximálny komfort aj pri nočnom dojčení bábätka.

Niektoré ženy to možno skúšajú aj v nádeji, že si vďaka spaniu v podprsenke dlhšie zachovajú pevné a neovisnuté prsia.

Je to skutočne na každej žene, či sa rozhodne spať, alebo nespať v podprsenke. Ak však tak urobí, podstatné je dbať v prvom rade na pohodlnosť podprsenky.