Niektorých pánov fascinujú, mnohé dámy si bez nich život zrejme ani nevedia predstaviť. Reč je o takzvaných push-up podprsenkách. Aké sú to vlastne podprsenky a prečo sú také obľúbené?

Čo je push-up podprsenka

Push-up podprsenku alebo takzvanú push-upku, si mnohí často mýlia s klasickou vystuženou podprsenkou. Vystužená podprsenka sa skladá z niekoľkých vrstiev mäkkého materiálu, ktorý pevne pridržiava poprsie. Push-up podprsenka sa v podstate tiež skladá z viacerých vrstiev materiálu. Má však aj jednu „nadstavbu“ navyše. V spodnej časti košíčkov má vypchávky, ktoré majú za úlohu prsia vyzdvihnúť a pridať im opticky na veľkosti.

Klasická push-up podprsenka dokáže pridať jedno číslo pŕs navyše. Existuje však aj čosi ako super push-upka, ktorá vie prsiam pridať dve a dokonca aj tri veľkostné čísla! To však nie je jediná úloha tejto podprsenky. Nemá len pridávať opticky na veľkosti a objeme pŕs. Push-up podprsenka toho dokáže omnoho viac. Prsia totiž dokáže pekne vytvarovať a dať im žiadaný vzhľad. Uprednostňujú ju teda nielen ženy, ktoré majú malé poprsie. Ale tiež tie, ktoré nemajú práve ideálny tvar pŕs. Práve vďaka push-upke sa vzhľad pŕs výrazne zlepší.

Push-up verzus klasická podprsenka

To, že má žena oblečenú push-up podprsenku, na prvý pohľad nie je možné poznať. Naoko sa totiž tieto typy podprseniek absolútne nelíšia. Výrazne odlišné sú však košíčky týchto podprseniek. Kým klasická podprsenka môže byť vystužená, push-upka sa odlišuje ešte prídavnými vypchávkami v spodnej časti košíčkov. Tieto vypchávky môžu byť buď pevnou súčasťou košíčkov alebo môžu byť vkladateľné. Zväčša sú z bavlneného materiálu, avšak môžu byť aj gélové, či silikónové. Ak sú vypchávky vkladateľné, žena sa môže rozhodnúť, či podprsenku bude používať ako push – up alebo ako klasickú. Pokiaľ ide o ramienka, tie sú u push-up podprsenky zväčša rovnaké, ako u klasických typov podprseniek. Ramienka totiž na funkciu push-up nemajú žiadny vplyv.